Догляд за ролетами в домашніх умовах
Кілька років тому стало модним встановлювати в квартирах жалюзі. Це був більш практичний варіант у порівнянні з тканинними завісами: вже не так накопичувалася пил, і мити жалюзі простіше, ніж прати штори. Але приміщення з пластиковими жалюзі виглядають офіційно, їм бракує затишку і теплоти. Прекрасна альтернатива як тканинному варіанту, так і жалюзі – рулонні штори: стильно, практично, зручно.
Але як прати рулонні штори? Всупереч поширеній думці, в цьому немає нічого складного. Полегшує роботу той факт, що подібні вироби мають спеціальне покриття, завдяки чому пил вже не так активно осідає на полотно і плями стають рідкісним явищем. Але все ж догляд за шторами необхідний, і він дещо відрізняється від того, до чого ми звикли за часів штор і тюлі.
Догляд за рулонними шторами
Після встановлення ролетів, рано чи пізно виникне питання: «А як можна прати рулонні штори?». Стандартний тканинний варіант можна було просто засунути в пральну машинку, насипати порошок і натиснути кілька кнопок, через деякий час дістати чисті та запашні штори. Пластикові жалюзі досить просто протирати вологою ганчіркою час від часу. А що робити з рулонними шторами, не зовсім зрозуміло.
Насправді прати полотно рулонної штори нітрохи не складніше, ніж більш звичні варіанти.
- Для того щоб підтримувати ролети в чистоті, достатньо просто періодично провітрювати кімнату. Такий простий спосіб швидко і ефективно позбавить ваші штори від пилу, що скупчився.
- Якщо ви не довіряєте провітрювання, то можна озброїтися м’якою ганчіркою або пилососом з тканинною насадкою. Завдяки спеціальному просоченню пил не проникає всередину полотна, а накопичується на поверхні, і прибрати її можна за допомогою спеціальних пристроїв. Вдаватися до такого догляду досить раз на тиждень-два, і штори будуть виглядати цілком презентабельно.
- У тому випадку, якщо на полотні з’явилася пляма бруду, можна використовувати звичайний канцелярський ластик. Він досить добре прибирає різні забруднення з поверхні рулонних штор. Тільки не переборщіть з тертям, інакше може пошкодити тканину. Якщо прибрати пляму не виходить, варто вдатися до більш дієвих засобів.
- Незважаючи на постійний догляд за рулонними шторами, рано чи пізно необхідно буде їх випрати. Найпростіший варіант – віднести їх в хімчистку. Тільки варто звертатися в надійної організації, де добре знайомі з особливостями догляду за рулонні фіранки. В цьому випадку вам вже не доведеться витрачати час, щоб прати штори. Досить зняти полотно, віднести в хімчистку і через кілька днів отримати його назад.
Якщо ж ви не довіряє хімчистці або не готові витрачатися на це, можна випрати штори самостійно. Прати тканину в машинці категорично заборонено! Тому варто на деякий час звільнити ванну – це найкращий варіант для того, щоб випрати рулонні штори.
Для прання використовуйте тільки м’які миючі засоби без відбілювача і різних добавок. Краще, якщо вони будуть на натуральній основі.
- Розчиніть засіб у воді так, щоб не залишилося крупинок.
- М’якою губкою нанесіть розчин на поверхню полотна круговими рухами. Сильно не тріть, рухи повинні бути м’якими і акуратними.
- Ретельно прополощіть полотно, краще кілька разів. На шторах не повинно залишитися жодного сліду миючого засобу.
- Залишки миючого засобу на тканині можуть призвести до того, що потім під впливом сонячних променів вони змінять колір тканини, причому не в кращу сторону.
Окремої уваги потребує видалення плям різного роду, оскільки саме з ними найчастіше і виникають проблеми. Звичайно, ідеальний варіант – це складати штори на той період, поки ви займаєтеся цим на кухні або ж діти малюють поряд з вікнами. Але не завжди виходить це зробити вчасно, і часом на полотні з’являються плями жиру, кави, від фарб, ягід і тому подібні не зовсім приємні прояви побуту.
Справа трохи ускладнюється тим, що не можна використовувати відбілювач і хімічні засоби для виведення плям, до яких ми так звикли, але які можуть привести в непридатність полотна ролет. З іншого ж боку, прати рулонні штори дещо простіше завдяки захисному покриттю. Тим більше що сьогодні у продажу можна зустріти величезну кількість сприятливих чистячих засобів на натурально основі, за допомогою яких позбутися складних плям буде значно простіше. Тільки перед покупкою варто почитати рекомендації щодо застосування. Якщо на тій тканини, з якої пошито ваші ролети, даний засіб застосовувати не можна, то варто вибрати щось інше. А безпосередньо перед самою пранням обов’язково протестуйте засіб для виведення плям на непомітному місці. Якщо структура і колір не постраждали, то можна, точно дотримуючись інструкції, приступити до чищення поверхні.
Чого робити не можна?
Як і будь-який інший вид прикрас вікон, рулонні штори мають деякі особливості догляду. Ігнорування цих самих особливостей може не тільки вплинути на зовнішній вигляд, але і просто зіпсувати штори. Тому варто знати і, найголовніше, дотримуватися рекомендацій, щоб нові штори прослужили якомога довше.
- Ні в якому разі не намагайтеся прати такі штори в пральній машинці, навіть якщо вони виготовлені з тканини. Подібний догляд тільки зіпсує полотно, і вам доведеться знову йти в магазин за новими шторами
- Сушити рулонні штори можна тільки в розправленому вигляді. Не допускайте утворення перегинів, виправити це ви вже не зможете.
- Гладити полотна ролет не рекомендується. Якщо ж ви хочете трохи розгладити тканину після прання, то користуйтеся тільки кінчиком праски, і гладити необхідно виключно через тканину або через вологу марлю.
На перший погляд може здатися, що догляд за рулонними завісами дуже складний і забирає багато часу. Насправді ж все не так страшно. По-перше, пил вже накопичується на шторах не так активно, як на звичайній тканині, досить просто періодично прибирати її ганчірочкою. Випрати ж полотно можна не більше ніж за годину, та й вдаватися до цього процесу доведеться дуже рідко. Сьогодні рулонні штори прагне все більша кількість споживачів, і їх досить часто можна зустріти в роботах модних дизайнерів. Відбувається це з тієї причини, що ролети не тільки стильне, але і одна з самих практичних і зручних прикрас інтер’єру.