23
Бер

Де і з якою метою встановлюють рулонні штори

Сучасний та оригінальний спосіб оформлення вікон є рулонні штори. Вони відрізняються від класичних,тим що складаються з окремих вертикальних ламелей, в тому числі способом відкривання (закривання) вікна. Спеціальна конструкція піднімає полотно на потрібну висоту. Їх можна використовувати як самостійно, так і в комплекті з шторами та тюлем. Рулонні штори виробляють з різним ступенем затемнення – розсіювальні (затінюють приміщення тане пропускають світло), світловідбиваючі (не пропускають інфрачервоне випромінювання). З декоративною метою нижній край жалюзі обробляють бахромою або тасьмою, а також надають йому фігурну форму.

Види і особливості конструкції

Рулонні жалюзі (штори) представляють собою тканинне полотно, закріплене на горизонтальній трубі за допомогою клею або шва. Труба встановлена ​​на направляючій таким чином, що її можна обертати, намотуючи або розпускаючи штору.

Для підйому і опускання жалюзі можуть використовуватися різні механізми, що обертають трубу, наступних трьох типів:

  • ланцюговий
  • пружинний
  • автоматичний з електроприводом і дистанційним управлінням

Конструкція рулонних штор дозволяє повністю закривати і відкривати вікно або розташовувати полотно на потрібній висоті.

Рулонні штори роблять закріпленими до стелі, стіни або безпосередньо на раму вікна. У конструкцію входять спеціальні екрани, які не тільки захищають шторне полотно і підйомні механізми від пилу, але і несуть декоративну функцію.

Де і з якою метою встановлюють рулонні штори

Одною з переваг цих штор є величезний вибір тканин, різних за кольором, фактурі, товщині, що володіють різним ступенем затемнення. Рулонні штори влаштовані таким чином, що світлозахисне полотно в багатьох конструкціях можна міняти самостійно, тим самим змінюючи колірну гамму і рівень пропускання світлових променів.

Крім конструкцій з одинарним полотном виробляються системи подвійною і навіть потрійною системою. Це дозволяє легко міняти освітленість кімнати, а також змінювати загальний дизайн вікна і приміщення в цілому. Налаштовуючись добре поспати або подивитися фільм, можна повністю опустити штори, тим самим повністю затемнити приміщення. Багатошарові конструкції бажано постачати електроприводом з дистанційним управлінням, що позбавить від процедури вибору потрібного шнура.

Крім традиційної тканини на рулонні штори можна встановлювати полотно з склотканини, бамбука, шкіри та інших екзотичних матеріалів. Але при монтажі слід враховувати, що вага їх значно більша.

Дані конструкції можуть встановлюватися різними способами:

  • шляхом присверлювання до стін, стелі або рами (кріплення на саморізи)
  • за допомогою самоклеючих підстав (кріплення)
  • монтаж на спеціальних адаптованих кронштейни кріплення на рами, що не пошкоджують вікна.